kornel.cz :.

Jak zapnout automatické přihlášení do Windows 7

Toto nastavení nedoporučuji. Každému komu se dostane Váš PC či notebook do rukou má pak snadný přístup k Vašim datům. Přesto je to někdy pohodlné a někteří uživatelé ho vyžadují. Postup je jednoduchý a zvládne ho každý se základními znalostmi.

A jak tedy na to?

Stiskněte klávesovou zkratku WIN +R. Klávesa WIN je ta oblíbená klávesa se znakem WINDOWS. 🙂 Vyskočí na Vás okénko s názvem Spustit. Do pole Otevřít napište:

control userpasswords2

Stiskněte OK.

Otevře se okno Uživatelské účty a zde odškrtněte Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo. Vše potvrďte OK.

Spustí se okénko Automatické přihlášení, kde vyplňte 2x heslo a klikněte na tlačítko OK.

A to je vše. Restartujte a počítač by Vám měl naběhnout bez nutnosti přihlášení. Navrácení do původního stavu proběhne obdobnou cestou. 🙂

 1. Prosimtě když to tímto způsobem vypnu to heslo pro přihlášení budu moci se přihlásit vzdáleně?(RDP)?? a pochopil jsem že se přihlásí ten uživatel kterýho jsem označil??dík za odpověď..

 2. Děkuji převelmi Kornele milý!, otrava ta při startu zázračně zmizela!:-) Při každém spuštění počítače budu pět ódy na dobré srdce Tvé, že nám tu radíš, na ochotu nezměrnou Tvojí!:-) (Win7-64 Ultimate)

 3. ja mám zas iný problem,chcel som si zrušiť heslo a zrušil som celé svoje konto a teraz sa nemôžem dostať do svojho pc.neviete čo s tým ukazuje mi iný uživatel s heslom ale to ja neviem…

 4. Ahoj, já mám pikantní problém. Z účtu správce jsem vytvořil druhý účet kterýmu jsem chtěl přes rodičovskou kontrolu změnit přístup k disku a místo abych to udělal pro něj tak jsem to udělal pro ten účet správce z kterého jsem to dělal, nemám to jak vrátit.

  poraďte prosím.

 5. Dik za pomoc. Opravdu uz jsem control userpasswords zkousel tak na 5 ti distrech win 7 at uz 32bit nebo 64bit, home, enterprise, ultimate….. vsude funguje…. >>> rekl bych ze jedinou zmatenou hlavou je tady pan lama Kroupa….. jj Kroupa zkus nekdy [WIN]+[R], a zazijes, cos nepoznal, lama 😉

  1. jj, sice jsem to uz 5x pouzil, ale stejne sem musel hledat na po 6ty jaxe to dela :))) njn huleni tadu holt uz zacina mit tradici….

 6. netplwiz je pod win7 s SP1 spravně
  control userpasswords2 je pod XP
  tet jsem to znovu potreboval tak jsem to ověřil

  1. control userpasswords2 jsem testoval jiz na nekolika windows 7, zatim 100% uspesnost. Prikaz netplwiz funguje take. Dela to same, jak uvadi hawran ve svem komentari.

 7. Mno, oba příkazy (ten pro XP i ten pro W7) vyvolají stejný dialog. Nevidím v tom rozdíl. Jsem to potřeboval vědět a návod mi posloužil, takže ď…

 8. Děkuji za správný příkaz pro win7(netplwiz ). Ten článek nahoře je zkopírovaný paskvil, který tu kdosi neustále kopíruje a mátne lidem hlavy.

  1. Vase odpoved opravdu stoji za to. Muj web slouzi, jako me poznamky, ktere mi maji pomoci vyresit problem, ktery jsem uz jednou resil a nemusel nad tim travit hodiny casu.. Zadny paskvil to neni, navod funguje, hledejte chybu nekde jinde!!!

  1. Neni pravda!! Testoval jsem to na win 7 ruznych variantach a vsude to behalo. Kazdy navod, ktery zde napisu, vzdy sam vyzkousim. Zaruku 100% uspechu nikomu negarantuji, to ani nejde!!!

   1. No, mě na win7 home 64bit control userpasswords2 nešel, nic to nenašlo, třeba to jde jen na jak které verzi a zkoušel si to stále na jedné 🙂

    1. Potvrzuji. Příkaz „netplwiz“ na českých Win7_64bit funguje. Příkaz „control userpasswords2“ na tomtéž systému nikoliv.

     1. Právě vyzkoušeno na Win 7 Pro 64bit – fungují oba příkazy. Rozdíl je v tom, že „control userpasswords2“ nelze ve Win7 vepsat do políčka „Prohledat soubory“. Jedná se o jiné pole než na stejném míste má Win XP (Spustit). Proto se Win 7 snaží najít příkaz „Control“ a nenajde ho. Ale pokud použijete návod tak, jak je v článku, tedy stisknete Win+R, spustí se přímo příkaz „Spustit“ a zde fungují příkazy oba. Tím je doufám vysvětleno vše, autor článku má návod správně.

     2. Je nutne to napsat do dialogu spustit, ktery se spusti napriklad zkratkou win+R. Ne do pole prohledat soubory a slozky..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Matematika – výsledek zkoušky – konec druhého ročníku
Previous post
Matematika – výsledek zkoušky
Next post