kornel.cz :.

Změna vzhledu Windows XP


Nedostačuje Vám nabídka vzhledů, které Vám nabízí samotná Windows XP. Existuje několik způsobů jak si vzhled upravit. My si zde ukážeme jednoduchý návod, který Vás nic nestojí a nabídka vzhledů je velmi široká. Další výhodou je, že Vám nijak zvlášť neovlivňují výkon počítače, jako je to u jiných aplikací!

Samotný postup je založen na úpravě knihovny, která je využívána ke změně vzhledu. Po této úpravě již Vám budou fungovat i vzhledy, které nejsou přímo od Microsoftu. Výběr je rozsáhlý podívejte se zde. Určitě si tam vyberete. 🙂

Pustíme se do toho.

Stahněte si tento soubor Uxtheme Multi-patcher 6.0 zde . Rozbalte ho a spusťte. Naběhne formulář, kde zadejte Patch. Napíše Vám to informace o Vašem systému (mělo by to být v pořádku) a dejte OK.

Instalace Vás informuje, že systém Windows se bude snažit obnovit nastavení a o restartu PC..:-) Tento formulář instalace ještě neodklikávejte! Současně Vám naběhne zmiňovaný formulář – Ochrana souborů systému Windows – dejte STORNO! A poté Ano! Teď můžete dát OK u zmiňovaného formuláře. Vyskočí Vám další formulář, kde Vás informuje, že chce restartovat PC. Potvrďte ho a Vaše PC se Vám restartuje.

Po restartu je Vaše PC připravený na nový vzhled. Stáhněte si Vašemu srdci nejkrásnější (mě zaujal například Ashen II), rozbalte ho a překopírujte do adresáře:

c:/windows/resources/themes

Poté by jste ho měli najít v

Ovládací panely – Zobrazení – Vzhled

Pokud ho tam nenajdete, nezoufejte, můj se tam taky nezobrazil. Pusťte ve Vašem vzhledu soubor s příponou msstyles nebo theme, může být i jiná (já tento soubor měl v adresáři Visual Style). Ikonka souboru je takováto (náhled přes Tento počítač):

ikonaSoubor spusťte a zobrazí se již zmiňovaná karta vzhled v nabídce zobrazení včetně náhledu. Dejte použít a Váš systém se začne měnit. To je vše k základnímu nastavení.:-)

Drobná poznámka: mě se nelíbilo písmo u vzhledu Ashen II., změnu na Tahoma jsem provedl na tlačítku Upřesnit na kartě Vzhled.. 🙂

  1. jde upravit vzhled aniz bych musel stahovat nejaky program? chci si upravit na vzhledu jednu vec a nevim kde a na netu jsou jen vseobecne rady typu „tento prog vam udela to a to“ pokud bys vedel a poradil, byl bych rad, dik

    1. Jde změna bez stahování, Vlastnosti -> Vzhled…
      Ale jen Windows XP a Klasické nastavení!!!
      (Předinstalovavé témata od Microsoftu)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ubuntu 10.04 „Lucid Lynx“
Previous post
HP LJ 1320 přes wifi router Asus WL-500gP na Ubuntu 9.10
Next post