Po nainstalování Ubuntu se můžete setkat s problémem přehrávání radií, třeba na play.cz nebo s videem ve formátu windows media playeru. Já to řeším jednoduchým způsobem. Nejdříve si nainstaluju například přes Správce balíků Synaptic přehrávač VLC (pro jistotu kontroluju, že se vybral i plugin VLC-firefox). Jistě jste poznali, že řešení je pro firefox..:-)

Poté spustím Firefox a dám:

Nástroje – Správce doplňků – Získat nové doplňky

Do vyhledávání dám mediaplayerconnectivity a doplňek nainstaluju. Prohlížeč se bude chtít restartovat, tak provedu a po restartu se pustí průvodce. U seznamu médií zvolím u všech VLC, alespoň mě to tak vyhovuje a pak doklikám průvodce.

A můžete odzkoušet. Na webu, kde se Vám bude zobrazovat ikonka pro play klikněte (u videa, radia online a atd.). Spustí se VLC a vše pěkně běží.

Ještě drobná poznámka. Pokud by se Vám pouštěla u videa jen reklama a pot é nenaběhne samotné video nebo stream. Klikněte u VLC přehávače na ikonu Zobrazit seznam skladeb. Zde pak přepněte poklepáním na jinou stopu. 🙂

Po určité době jsem experimentoval s instalací grafického prostředí KDE a po jeho odinstalování mi nastali problémy s přehráváním videí na české televizi a podobně. Po opětovné přeinstalaci jak VLC, včetně pluginu pro mozillu a doplňku mediaplayerconnectivity. Problém jsem vyřešil v nabídce – Nástroje – Mediaplayerconnectivity – Nastavit – Nastavení – Nastavení (1/2) a zde zaškrtnout možnost Použít MPC pro vložená média. Poté se již zobrazuje ikonka, která mi spouští výborný přehrávač VLC.